Logo Malbery
strona główna / jedwab / pielęgnacja jedwabiu

Artykuły jedwabne wymagają odpowiedniego procesu konserwacji i prawidłowego użytkowania. Jedwab nie kumuluje roztoczy kurzu domowego, dlatego też stosunkowo długo zachowuje swoją czystość i świeżość. Cykliczne dwugodzinne wietrzenie kołder i poduszek raz na trzy -cztery miesiące w zupełności wystarcza. Należy przy tym pamiętać, by wybrane miejsce nie było narażone na bezpośrednie oddziaływanie słońca.

W przypadku wystąpienia drobnych plam należy zabrudzone miejsce przetrzeć czystą, wilgotną ściereczką. Jeśli plama wsiąkła w wypełnienie, delikatnie zamacza się tylko zabrudzoną część, używając letniej wody (do 30°C) z dodatkiem płynu do prania ręcznego, a następnie spłukuje się zimną wodą. Nadmiaru wody należy pozbyć się poprzez ściśnięcie mokrego miejsca dwiema dłońmi, lub poprzez obustronne obłożenie go czystym ręcznikiem i ugniatanie, co pozwoli na wchłonięcie wody z kołdry przez ręcznik. Następnie kołdrę, czy poduszkę należy pozostawić w stanie rozłożonym do całkowitego wyschnięcia. W przypadku mocnych zabrudzeń pościel zaleca się oddać do profesjonalnej pralni ekologicznej.

Poszewki jedwabne początkowo należy prać tylko ręcznie (trzy, cztery razy), by tkanina zachowała swój blask i miękkość oraz po prostu ,,przyzwyczaiła się'' do procesu. Jeśli chcemy, po kilku praniach ręcznych można używać pralki automatycznej, nastawiając jednak na delikatny program i w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Nie zaleca się jedwabiu wirować, najlepiej jest rozwiesić poszewki z dala od słońca i innych źródeł ciepła (np. grzejnik), pozostawiając do ocieknięcia i wysuszenia. Jedwab jest bardzo mocnym włóknem. Aby zachować jego wytrzymałość i cenne właściwości na długie lata podczas prania powinniśmy używać zawsze tylko delikatnych płynów do prania, definitywnie unikając proszków, wszelkich wybielaczy i pozostałych silnych detergentów. Istotnym faktem jest, iż jedwab odpowiednio pielęgnowany praktycznie się nie elektryzuje. Jeśli zachodzi potrzeba wyprasowania, pościel należy prasować najlepiej lekko wilgotną, po wewnętrznej stronie materiału, niezbyt gorącym żelazkiem (program silk).

Jedwabne pledy zaleca się oddać do pralni ekologicznej.
Zobacz ofertę na Allegro.pl

tel. kom. +48 793 950 977
e-mail: info@malbery.eu
Malbery, Niegrzebia 18, 73-150 Łobez, Polska
Malbery - Import i Dystrybucja Produktów z Jedwabiu Morwowego.
Strona Główna | Malbery | Oferta | Jedwab | Galeria zdjęć | Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych