Menu

FAQ czyli Częste Pytania

 

Jedwabne poszwy na kołdry, jedwabne poszewki na poduszki oraz prześcieradła jedwabne można prać ręcznie lub w pralce automatycznej na delikatnym programie Silk (Jedwab). Ważne jest, by temperatura wody (prania oraz płukania) nie była wyższa niż 30°C gdyż zbyt wysoka uszkodzi włókno oraz może doprowadzić do barwienia materiału. Pościel jedwabna również nie może być wirowana. Pościel z jedwabiu suszymy naturalnie z dala od bezpośrednich źródeł ciepła takich jak grzejnik czy słońce, unikając suszarek bębnowych. Do prania używamy wyłącznie delikatnych płynów przeznaczonych do pielęgnacji tkanin jedwabnych bądź płatków mydlanych.

Tradycyjne pranie nie jest zalecane dla jedwabnych kołder oraz poduszek jedwabnych. Poduszki oraz kołdry jedwabne wystarczy wietrzyć regularnie w celu zachowania ich świeżości. W przypadku miejscowych zabrudzeń i plam zaefektowane miejsce należy delikatnie przetrzeć czystą, wilgotną ściereczką natomiast w razie silniejszych zabrudzeń, kołdrę czy poduszkę jedwabną zaleca się oddać do profesjonalnej pralni ekologicznej.

Do prania wyrobów z jedwabiu morwowego (jedwabne poszwy na kołdry i poduszki, jedwabne koszulki nocne, szale jedwabne itp.) polecamy hipoalergiczne płatki mydlane produkowane z naturalnych surowców roślinnych, które sprawdzą się również w niskich temperaturach do 25-30°C. Płatki mydlane nie zawierają dodatków chemicznych, dlatego też nie uszkodzą naturalnego włókna jedwabnego. Płatki mydlane najczęściej dostępne są w sklepach z artykułami przeznaczonymi dla dzieci i niemowląt.

Kołdry jedwabne Malbery nie są pikowane. Wkład jedwabny składa się ze splecionych ze sobą długich nici jedwabnych, które tworzą stosunkowo zwartą całość. Splot włókien jedwabnych przyszyty jest do wszystkich brzegów powleczenia kołdry co uniemożliwia przemieszczanie się wkładu. Odpowiednio pielęgnowane kołdry jedwabne Malbery służyć będą przez wiele lat.

Jądro poliestrowe to inaczej malutka poduszeczka użyta wewnątrz wsypy poduszki właściwej. Mała poduszeczka poliestrowa szczelnie opleciona jest naturalnym morwowym włóknem jedwabnym.

Jądro poliestrowe użyte zostało w poduszkach jedwabnych w rozmiarach 40x40cm, 50x70cm oraz 70x80cm w celu uniknięcia procesu odkształcenia. Podczas spania, pod naciskiem głowy często dochodzi do deformacji poduszki, a co za tym idzie utraty komfortu snu oraz wartości estetycznej produktu. Jądro poliestrowe zachowuje sprężystość oraz formę poduszki dlatego poduszki jedwabne Malbery służyć powinny przez wiele lat.

Tak, zarówno na kołdry jedwabne w poszyciu jedwabnym oraz bawełnianym jak i poduszki jedwabne w poszyciu jedwabnym oraz bawełnianym dodatkowo nakładamy poszewkę. Poszycie jest tu po prostu powleczeniem wsypy i podobnie jak w przypadku kołder czy poduszek wykonanych z innego materiału, tradycyjnie powinno być chronione dodatkową poszewką.

Gramatura kołder jedwabnych Malbery we wszystkich dostępnych rozmiarach (100x135cm, 140x200cm, 160x200cm oraz 200x220cm) to 350g/mkw co oznacza, iż na jednym metrze kwadratowym kołdry użyto 350g naturalnego włókna jedwabnego. Wieloletnie doświadczenie w branży pościelowej oraz dotychczasowe opinie naszych klientów zadecydowały o tym, że stworzyliśmy uniwersalną linię kołder jedwabnych, które sprawdzają się zarówno w porze letniej jak i zimowej. Dzięki wartościowym termoregulacyjnym właściwościom jedwabiu ryzyko przegrzania oraz wyziębienia ciała jest bardzo niskie, dlatego też kołdry o zastosowanej gramaturze są niezwykle praktycznym uzupełnieniem sypialni przez cały rok.

W przypadku oceny jakości materiału jedwabnego pod uwagę należy wziąć jego gramaturę czyli gęstość splotu oraz długość i jakość nici jedwabnej. Przy weryfikacji kategorii materiału klasa włókna (czyli jego długość) jest również bardzo ważna, gdyż świadczy o rzeczywistej jakości i trwałości jedwabiu.

Włókno Malbery jest włóknem morwowym klasy A6, czyli najdłuższym i najbardziej trwałym. Jedwab klasy A6 charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, dlatego włókno jedwabne tej klasy może zostać rozplątane bez jego przerwania, co bezpośrednio przenosi się na okres użytkowania produktu.

Spis artykułów jedwabnych Malbery wraz ze szczegółową specyfikacją materiału jedwabnego:

– Poszewki na poduszkę z jedwabiu jednobarwnego (bez nadruku), jedwabne nakładki na poduszkę, poszwy na kołdrę oraz prześcieradła jedwabne: 19 momme, klasa A6

– Ornamentowe poszewki na poduszkę z jedwabiu wielobarwnego (z nadrukiem): 16 momme, klasa A6

– Powleczenie jedwabnych kołder i poduszek w poszyciu jedwabnym: 16 momme, klasa A6

– Akcesoria z jedwabiu (jedwabne maseczki ochronne, jedwabne opaski na oczy, jedwabne gumki i opaski na włosy, czepki oraz turbany jedwabne): 19 momme, klasa A6

– Kolekcja jedwabnej bielizny nocnej (koszulki jedwabne, piżamy jedwabne, szlafroki jedwabne z wyłączeniem wzoru Classic Ivory i Classic Black): 16 momme, klasa A6

– Kolekcja jedwabnej bielizny nocnej (szlafroki jedwabne tylko wzór Classic Ivory i Classic Black): 19 momme, klasa A6

– Szale jedwabne: 9 momme, klasa A6

Tak, jak najbardziej istnieje możliwość zamówienia kołdry, poduszki czy poszew jedwabnych w innym rozmiarze jednak często wiąże się to ze stosunkowo długim okresem oczekiwania od 2 do nawet 6 miesięcy bądź dłuższym. Wszystko zależy od momentu złożenia niestandardowego zamówienia oraz naszych terminów kolejnych dostaw asortymentu. W razie zainteresowania prosimy o kontakt abyśmy na bieżąco mogli oszacować najbliższe możliwe doręczenie pościeli jedwabnej w niestandardowym rozmiarze.

Aktualny numer Certyfikatu Ekologicznych Tekstyliów (Oeko-Tex Standard 100), którym oznaczona jest pościel jedwabna Malbery to: BEHO 070288.

Weryfikacja jego aktualności możliwa jest pod poniższym linkiem, który bezpośrednio prowadzi do strony Szwajcarskiego Instytutu Certyfikującego zlokalizowanego w Zurychu:

CERTYFIKAT OEKO TEX

Po wpisaniu numeru: BEHO 070288 ukaże się Państwu również lista objętych certyfikatem produktów jedwabnych.

Plik do pobrania poniżej:

ZOBACZ RAPORT (WERSJA pdf)

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100:

certyfikat jedwab morwowy
Let's stay social @jedwabmalbery

© 2019 - Malbery. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy artykuł pojawi się na magazynie. Podaj nam swój adres e-mail oraz ilość produktów.