Logo Malbery
strona główna / jedwab / właściwości jedwabiu

Jedwab jest najbardziej ekskluzywnym i wyrafinowanym włóknem na świecie. Jego magia i niespotykana zmysłowość dotyku sprawiają, iż od wielu lat powszechnie znany jest jako jeden
z ważniejszych "afrodyzjaków" nierozłącznie kojarząc go z erotyką. Jedwab jest nie tylko niekwestionowanym symbolem stylu i elegancji - od wielu lat ceniony jest również ze względu na swe właściwości zdrowotne.

Najważniejszą, odczuwalną przede wszystkim podczas snu zaletą jedwabiu jest jego zdolność do termoregulacji, w efekcie czego ciało nie poci się (co jest częstym zjawiskiem, szczególnie
u dzieci z problemami skóry). Pościel jedwabna oddycha i jednocześnie izoluje, nie zakłócając naturalnej temperatury ciała człowieka. Odpowiedni stopień ciepła zostaje zatrzymany przy skórze, nie narażając jej na przegrzanie czy schłodzenie, dlatego zimą pościel jedwabna ogrzewa, natomiast latem - chłodzi. Dodatkowo dzięki obecności aminokwasów wpływających kojąco na system nerwowy, sen w jedwabnej pościeli staje się spokojny i relaksujący.

Jedwab jest również higroskopijny, czyli podatny na przyciąganie wilgoci. Każde włókno potrafi wchłonąć wilgoć nawet do 30% własnej masy, nie sprawiając jednocześnie wrażenia mokrego. Jedwab bardzo szybko schnie zachowując równocześnie potrzebny dla skóry poziom wilgotności. Odciągając uciążliwą wilgoć i jednocześnie pozostając lekkim, polecany jest szczególnie dla ludzi uskarżających się na artretyzm. Istotną zaletą jest także naturalna hipoalergiczność jedwabiu, przez co staje się idealną propozycją dla osób o wrażliwej skórze, podatnej na uczulenia. Zbudowany w 70% z serycyny i fibroiny, białek które obecne w ciele człowieka odpowiedzialne są za sprężystość i elastyczność, ma charakter regenerujący dla włosów oraz skóry, spowalniając efekty starzenia. Jest antystatyczny, co sprawia, ze nie kumuluje roztoczy kurzu domowego. Przynosi w ten sposób ulgę dla osób cierpiących na wszelkie alergie, astmę, zapalenie zatok przynosowych, czy katar sienny. Obniża również ciśnienie krwi.

Jedwab morwowy jest bardzo silnym włóknem. Odpowiednio pielęgnowany poprzez stosowanie delikatnych płynów do prania i unikanie użycia chemicznych detergentów takich jak proszki, czy wybielacze, na długo zachowa swą wytrzymałość i cenne właściwości, gwarantując komfort użytkowania nawet przez 20 lat. Ze względu na ogół pozytywnych właściwości naturalnego jedwabiu, oraz brak jakichkolwiek przeciwwskazań w jego stosowaniu przyjmuje się, iż jest on obecnie najbezpieczniejszym surowcem stosowanym do produkcji pościeli oraz bielizny pościelowej. Z uwagi na fakt, iż człowiek przesypia średnio około 1/3 doby (ok. 8 godzin), niezwykle istotnym staje się aspekt zdrowego, efektywnego snu; a co za tym idzie wybór przyjaznej dla naszego ciała i zmysłów tkaniny, z której wykonana będzie nasza pościel.
Szczerze polecamy jedwab...
Zobacz ofertę na Allegro.pl

tel. kom. +48 793 950 977
e-mail: info@malbery.eu
Malbery, Niegrzebia 18, 73-150 Łobez, Polska
Malbery - Import i Dystrybucja Produktów z Jedwabiu Morwowego.
Strona Główna | Malbery | Oferta | Jedwab | Galeria zdjęć | Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych